Přidej se

Možná právě uvažuješ nad tím, co by ti Bookee.cz mohlo přinést nového. V dnešní době, kdy máme všichni spoustu možností, jak se zviditelnit online, je neuvěřitelně těžké vybrat to správně řešení. Od okamžiku, kdy myšlenka na Bookee vznikla, jsme měli jasnou vizi, co bude naším základním pilířem. Chceme pomoci těm, kteří nabízí skvělé služby vyniknout a oslovit více zákazníků. Důležitý bude náš vzájemný vztah. Vždy Ti dáme doporučení, jaké kroky podniknout k tomu, aby se Tvůj profil stal opravdu zajímavým pro Tvé klienty. Nabízíme mnoho možností, jak o sobě můžeš dát vědět a pokud k sobě budeme vždy otevření, jsme si jistí, že dosáhneme úspěchu.

Jedním z prvních kroků, který Tě na Bookee čeká je vytvoření Tvé služby resp. Tvého profilu. Provedeme Tě celým procesem a dáme Ti pár skvělých tipů, jak být více atraktivní.

#1 Výběr kategorie

První důležitý krok, který Tvoji službu zařadí na správné místo, je výběr kategorie. Na Bookee máme celkem 7 kategorií. Promysli si dobře, kam Tvoji službu zařadíš. Tento krok můžeš později změnit.

Vytvoř si profil freelancera Bookee cz

#2 Registrace

Jak asi tušíš, aby jsme mohli zřídit profil Tvé služby, je potřeba Tvá registrace na Bookee.cz  Registrace je velmi snadná a rychlá. Stačí zadat svoji e-mailovou adresu a zvolit heslo a vše je hotové. E-mailem obdržíš potvrzení o Tvé registraci.

#3 Výběr balíčku

Nyní je důležité si promyslet formu propagace, kterou zvolíš. Nabízíme několik možností. Standardním balíčkem je měsíční propagace Tvé služby. Tento balíček můžeš vždy deaktivovat. Aktuálně probíhá jedinečná možnost vyzkoušet, jaké to na Bookee je. Vytvořili jsme balíček s názvem “Jdu do toho!”, který je zcela zdarma do konce roku 2020. Dalšími možnostmi jsou kombinované balíčky s různou délkou viditelnosti či různými metodami, jak se můžeš dále propagovat. Jedná se např. o topování, PR články o Tobě a Tvé službě apod.

#4 Formulář Tvoje služba

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu. Informace o Tvé službě, které ukážeš svým novým zákazníkům. Formulář, který jsme vytvořili obsahuje několik částí. Některé informace jsou povinné, jiné mohou být volitelné. Níže Tě provedeme krok po kroku celým procesem.

Část první: Základní informace

Podkategorie: Vyber nejvhodnější zařazení pro Tvoji službu. Podkategorie bude pomáhat Tvým zákazníkům, aby Tě mohli vyhledat. Bookee stále vyvíjíme a může se stát, že nenalezneš přesně tu, kterou hledáš. Pokud se tak stane, budeme rádi, pokud se na náš obrátíš. Stačí poslat e-mail a my se pokusíme Tvoji podkategorii v blízké budoucnosti vytvořit.

Tvoje jméno: Tvé jméno se bude zobrazovat v hlavičce profilu Tvé služby. Je dostačující uvést křestní jméno a první písmeno Tvého příjmení (např. Jana N.)

Název služby: Název Tvé služby se bude zobrazovat Tvým novým zákazníkům při jejich hledání. Je důležité zvolit přesný a výstižný název. Příkladem může být:

a) Lektor na elektrickou kytaru

b) Venčení malých psů Brno a okolí

c) Daňový poradce – právnické osoby

Popis: Pověz svým zákazníkům, co nejvíce informací o sobě a Tvé službě. Pokus se vysvětlit, proč je Tvá služba jedinečná a co svým zákazníkům nabízíš. Je dobré se též zmínit o způsobu komunikace, který preferuješ. Pamatuj, že na informace, které v Popisu uvedeš, budou spoléhat Tvý zákazníci. Veškeré informace musí být pravdivé.

Tagy: Slouží zákazníkům pro rychlejší hledání a filtrování služeb. Zvol 5 tagů, které jsou pro tebe nejvíce důležité a nejvíce vystihují Tvoji službu.

Místo: Díky geolokaci, se budeš zákazníkům ukazovat na mapě při jejich hledání. Máš-li například svoji provozovnu, můžeš uvést celou adresu. Pokud naopak za svými klienty cestuješ, stačí uvést pouze název města.

Část druhá: Kontakty

Mimo Přímých zpráv, které jsou součástí Bookee.cz, se s tebou mohou Tvý nový zákazníci spojit i dalšími způsoby, které v této části můžeš uvést. E-mailová adresa je samozřejmostí. Pro Tvoje zákazníky bude velmi důležitá i Tvá pracovní doba, ve které Tě mohou kontaktovat. Uveď reálný čas, kdy jsi k zastižení. Ostatní kontaktní informace jako jsou webové stránky, telefon, sociální sítě jsou zcela volitelné. Pokud je uvedeš budou zobrazené Tvým zákazníkům. Odkazy na sociální sítě mohou být velmi vhodné, pokud se jejich obsah týká služby, kterou nabízíš a zákazník navštívením Tvé sociální sítě získá větší přehled o tvém portfóliu.

Část třetí: Fotografie a logo

V této fázi se dostáváme k vizuální stránce profilu Tvé služby. Jsou tu celkově 3 způsoby, jak můžeš udělat Tvůj profil vizuálně více atraktivní.

Úvodní fotografie: Jedná se o fotografii, která se bude zobrazovat v hlavičce Tvého profilu a též jako miniatura Tvé služby na Hlavní stránce Bookee.cz (viz. níže). Fotografie by měla být zachycena na šířku tak, aby splnila vzhledové parametry našeho webu. Je velmi důležité, aby Tvoji nový zákaznící získali, co nejbližší představu o Tobě a Tvé službě. Pokud fotografii v tuto chvíli nemáš, nevadí, bude vybrána standardní fotografie, kterou na Bookee pro danou podkategorii používáme.

Logo: Máš-li své logo, můžeš jej vložit. Bude zobrazovat v hlavičce Tvé služby i v Rychlém náhledu na naší Hlavní stránce.

Galerie: Místo, kde můžeš vložit až 3 fotografie, které přiblíží Tvoji službu novým zákazníkům. Formát je zcela na Tobě. Vždy doporučujeme vysokou kvalitu snímků.

Pozn.: Nikdy by neměli být vložené fotografie s nevhodným obsahem. V případě, že tak učiníš, riskuješ tím, že Tvůj účet resp. Tvoje služba bude trvale zablokována.

Část čtvrtá: Cena za službu

Uvedení ceny za Tvoji službu je zcela volitelné. Pokud se rozhodneš cenu uvést, mají Tvoji zákazníci možnost se rychleji rozhodnout, zda budou kontaktovat přímo Tebe. Cenu můžeš uvést orientačně např. 200 Kč / hod. či 8 000 Kč / rodinné focení apod. Po vypsání částky nezapomeň uvést měnu Kč.

#5 Náhled a potvrzení

Jakmile projdeš výše uvedeným postupem, můžeš zvolit možnost Náhledu profilu Tvé služby. Tato funkce je skvělá především pro kontrolu a vizuální představu samotného profilu. Z Náhledu můžeš vždy provést dodatečné úpravy.

#6 Platba

V případě Tvé spokojenosti s obsahem a vzhledem profilu Tvé služby, nastává fáze samotné platby. Závěrečné kroky se týkají především Tvých osobních údajů (jméno, příjmení, adresa popř. společnost). Po vyplnění těchto informací je potřeba zvolit některou z možností platby (platební karta). Po provedení platby zbývá již jen počkat na naši finální kontrolu profilu Tvé služby. Jakmile vše dokončíme, obdržíš e-mail o zviditelnění Tvé služby.

Skvělé! Úspěšně se Ti podařilo dokončit profil Tvé služby. Nyní je potřeba se zaměřit na Tvé nové klienty, kteří Tě budou kontaktovat dle Tvých požadavků. Nezapomeň kontrolovat svůj e-mail a odpovídat na Přímé zprávy na Bookee.cz. Uvidíš, že se to vyplatí!

Petr Z.

Petr Z.

Spoluzakladatel Bookee.cz, fanoušek nových technologií, hudby a cestování

Líbil se Ti tento článek? Sdílej ho svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp

Další články, které Tě mohou zajímat

mood_bad
  • Zatím žádné komentáře
  • Přidat komentář

    Bookee.cz používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.