jak vylepšit svůj profil na bookee cz

Jak vylepšit svůj profil na Bookee.cz

Rozhoduješ se, zda si založit profil na Bookee.cz či už dokonce jeden máš? V tomto článku bychom Ti chtěli ukázat, jak správně nastavit svůj profil tak, aby dokázal oslovit nové klienty pro Tvoje podnikání. Zároveň Ti ukážeme, jak se vyhnout nejčastějším chybám, se kterými se na profilech setkáváme.

Proč je důležité mít kvalitně vyplněný profil na Bookee.cz?

Profil na Bookee.cz slouží jako Tvoje online vizitka a možná tak trochu jako Tvůj digitální showroom. Pojďme se na to podívat z druhé strany a vžijme se na chvíli do role svých klientů. Klient, který na Bookee přichází hledat služby, dostane do ruky od každého freelancera několik takových online vizitek. Některé vizitky vypadají skvěle, jsou vytisknuté na kvalitním papíře a obsahují přesně ty informace, které jsou pro klienta a jeho rozhodnutí důležité. Na druhé straně klient narazí i na několik vizitek, které sice vypadají na první pohled skvěle, ale jakmile se podívá blíže, zjistí, že jsou až moc obecné, není tam dostatek informací a vlastně ani nezjistí, proč by měl takovou službu vybrat. Který druh vizitek bude klient preferovat?

4 nejdůležitější informace pro Tvé budoucí klienty

Úvodní fotografie (miniatura)

Pokud ses s funkcemi Bookee seznámil, určitě jsi viděl naši homepage či stránku „Objevuj“. Klient, který u nás vyhledává kvalitní služby, většinou využije při hledání jednu z těchto možností. Jak víš, každý profil u nás má miniaturu. Miniatura má za úkol vytvořit první dojem Tvého profilu a přilákat klienta, aby na ni klikl a následně Tě kontaktoval.

Na co při výběru úvodní fotografie dbát?

Výběr úvodní fotografie samozřejmě z velké části závisí na Tvém oboru. Je na Tobě, zda se rozhodneš prezentovat tvorbu z Tvého portfólia či vybereš svůj vlastní portrét. Je důležité, aby fotografie byla profesionální a kvalitní. Fotografie focena za špatného světla na chytrý telefon vytvoří bohužel horší dojem než fotografie od profesionálního fotografa  Ja jasné, že pokud se živíš programováním či tvorbou překladů, tak nemáš žádné vizuální portfólio. V tomto případě doporučujeme zvolit svůj vlastní portrét nebo vybrat fotografie z fotobank, jako jsou například Negative Space  Vždy vybírej fotografie, které jsou určené pro osobní a komerční použití zdarma. Pokud se nechceš úvodní fotografií tolik zabývat, nevadí. Nech toto pole prázdné a my za Tebe vybereme jednu z našich fotografií, která danou profesi vystihuje.

Čemu se vyvarovat?

Jak jsme se již zmínili, fotografie pořízené za špatných podmínek a ve špatné kvalitě pravděpodobně nebudou správným řešením. Určitě není dobré zvolit fotografii, která nemá nic společného s danou službou, například profesionální copywriter s úvodní fotografií malých štěňátek. Pamatuj, že úvodní fotografie bude jedním z důvodů, proč klient Tvoji službu vybere.

Popis služby

Popis služby, kterou nabízíš, je zásadním prvkem Tvého profilu na Bookee. Je to ta část, kterou klient uvidí jako jednu z prvních, jakmile na Tvůj profil klikne. Minimální délku textu, kterou musí popis obsahovat, jsme záměrně nastavili na 150 znaků. Podíváš-li se na to očima klienta, zjistíš, že bys též rád věděl co nejvíce informací o freelancerovi, kterého se rozhodneš kontaktovat. Je zapotřebí si uvědomit, že popis píšeš především o sobě a pro Tvé klienty.

Na co při psaní popisu dbát?

Zaměř se především na sebe a Tvoji službu. Zkus se zapřemýšlet nad tím, proč by se na Tebe klienti měli obrátit a napiš jim to. Buď osobní. Dej vědět, jak s Tebou spolupráce funguje a co může klient očekávat. Nezapomeň se zmínit o Tvých referencích či o projektech, na kterých jsi měl možnost pracovat. Pokud máš podobný text na Tvých stránkách či sociálních sítích, můžeš jej určitě použít.

Čemu se vyvarovat?

Popis Tvé služby by se měl týkat především Tebe, Tvých zkušenosti a toho, jak to u Tebe probíhá. Nicneříkajícím a neosobitým textem svého klienta neoslníš. Takových je bohužel na internetu spousta. Je dobré zcela vynechat agresivní „marketingovou“ komunikaci typu: „Nejlevnější grafik v ČR“ a podobně. Bookee není slevovým portálem ani tržištěm. Naším cílem je propagovat kvalitní služby freelancerů. Ze všeho nejvíc však doporučujeme psát pravdu. Lhát v popisu se opravdu nevyplatí, věř nám, klient to brzy pozná. Zavádějící či dokonce lživý popis Ti pravděpodobně přinese negativní recenze, popřípadě může být důvodem pro kompletní odstranění Tvého profilu z Bookee.cz.

Popis služby Bookee.cz

Galerie / Portfólio

Galerie či ukázky z Tvého portfólia jsou sice volitelnou položkou, ale opravdu doporučujeme tuto možnost využít. Vizuální obsah pomůže Tvým klientům si vytvořit představu o charakteru Tvé služby. Vyber takové fotografie, za kterými si nejvíce stojíš a kterými se chceš před budoucími klienty prezentovat.

Na co při výběru fotografií / obrázků do Galerie dbát?

Hlavním faktorem by měla být opět kvalita. Zvol takové obrázky, které jsou vyšší kvality, nejsou nikterak rozmazané a Tvá práce je na nich dobře viditelná. Je samozřejmě zcela na Tobě, pokud se rozhodneš do fotografií vložit svůj vodoznak. Vybrané obrázky by určitě měly odpovídat Tvé službě a tomu, co Tvým klientům nabízíš.

Čemu se vyvarovat?

Na Bookee opravdu netolerujeme vulgární a sprosté fotografie či obrázky. Pokud máš zájem se nečím podobným prezentovat, může se stát, že obrázky budou automaticky odstraněny. Prezentuj se vždy vlastní tvorbou. Pokud obdržíme stížnost, že využíváš fotografie či obrázky jiných tvůrců, může to být důvodem pro trvalé odstranění Tvého profilu.

Galerie a portfólio na Bookee.cz

Kontaktní údaje

Kontaktní údaje jsou velmi důležitou součástí Tvého profilu. Naším cílem je, aby Tě klienti mohli kontaktovat různými způsoby podle toho, co preferuješ.

Na co při uvádění kontaktních údajů dbát?

Na Tvém Bookee profilu můžeš uvést různé kontaktní údaje. Jediným povinným údajem je v tuto chvíli kontaktní e-mail, na který se mohou Tvoji klienti obracet. Mimo e-mail můžeš vložit odkazy na své sociální sítě, kde klient může detailněji vidět Tvoji tvorbu, popřípadě Tě prostřednictvím dané sítě kontaktovat. Určitě doporučujeme uvést odkaz na Tvé webové stránky, pokud takové máš. Poslední možností je telefonický kontakt, který můžeš vložit, pokud tuto formu komunikace vyžaduješ.

Čemu se vyvarovat?

Dbej na to, aby na Tvém profilu byly kontaktní údaje vždy aktuální a aktivní. Vlož e-mailovou adresu, která primárně slouží pro Tvoje podnikání a komunikaci s klienty. To samé platí i u sociální sítích. Uveď tu síť, kde aktivně působíš, kde komunikuješ s klienty a kde můžeš klientovi více přiblížit svoji službu. Telefonický kontakt by měl též být vždy aktuální. Pokud se stane, že v budoucnu budeš mít nový kontakt či změníš způsob komunikace, určitě tuto změnu proveď i ve Tvém Bookee profilu. Je nepříjemné, když by Tě klient rád kontaktoval, ale nepodaří se mu s Tebou spojit z důvodu chybně uvedených či neaktivních údajů.

Kontaktní údaje na Bookee.cz

Jak vidíš, vylepšit svůj profil na Bookee.cz není nic náročného. Stačí držet se několika detailů a Tvůj profil může být mnohem atraktivnější. Je důležité nezapomínat, že profil slouží jako Tvoje online vizitka a prezentuje především Tebe. Pokud bys měl ohledně svého profilu jakýkoliv dotaz určitě nás kontaktuj.

Petr Z.

Petr Z.

Spoluzakladatel Bookee.cz, fanoušek nových technologií, hudby a cestování

Líbil se Ti tento článek? Sdílej ho svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp

Další články, které Tě mohou zajímat

mood_bad
  • Zatím žádné komentáře
  • Přidat komentář

    Bookee.cz používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.