Jak probíhá lekce elektrické kytary u Jakuba Halamy?

Co si pamatuji, vždy mě lákalo naučit se hrát na elektrickou kytaru. Asi před dvěma lety jsem se rozhodl, že nebudu otálet a svůj sen začnu realizovat. Pořídil jsem kytaru a kombo s nadějí, že ono to nějak půjde. Díky různým online lekcím, YouTube a podobně jsem si podle mě vybudoval jakýsi základ hobby hráče. Poslední dobou jsem si ale připadal, že se nedokážu pohnout z místa. Možná to znáš také. Hrál jsem pořád ty samé písničky, opakoval ty samé věci dokola. Prostě žádný progres.

Řekl jsem si, že je potřeba se nějak pohnout dál a že by možná nebylo od věci se obrátit na opravdového lektora, se kterým bych mohl probrat věci, které mi nejsou zcela jasné a zkusit něco nového. Jakmile se Jakub Halama přidal na Bookee.cz  mrknul jsem na jeho profil a podle popisu to bylo přesně to, co jsem hledal. S Jakubem jsem plánoval rozhovor pro Bookee Talks a zároveň jsem si u něj rezervoval hodinu elektrické kytary.

Čím mě oslovil Jakub Halama a na základně čeho jsem si službu vybral?

Troufám si říct, že jsem typickým příkladem samouka, který se snaží se naučit na hudební nástroj. Chtěl bych se naučit zahrát písničky, které mám rád a jsou různě obtížné. Bohužel nemám časové možnosti, abych u kytary trávil 2-3 hodiny denně. Kdykoliv jsem řešil, jestli zkusím lektora kytary, bál jsem se hromady teorie a cvičení z učebnic, které mě nebudou bavit, a nakonec mě možná od hraní odradí. Jakubův profil na Bookee.cz mě oslovil tím, že klade důraz na individuální přístup a získal jsem dojem, že u něj hodiny nemusí probíhat počítáním nahlas a hráním etud z učebnic. Chtěl jsem to prostě zkusit u někoho, kdo je víc „free“.

Jak probíhala rezervace a následná domluva?

S Jakubem jsem se nejdříve spojil telefonicky. Zastihl jsem ho zrovna v době, kdy se stěhoval, a i přes to, že toho měl určitě hodně, jsem ocenil jeho rychlou reakci. Termín jsme doladili prostřednictvím e-mailu a sociálních sítích. Později se mi Kuba svěřil, že nejvíce preferuje komunikaci prostřednictvím e-mailů. Pro mě bylo skvělé, že mi nabídl možnost lekce i v pozdějších hodinách, a tudíž jsem tam mohl v pohodě dorazit po práci.

Jaký byl průběh lekce?

Musím říct, že čím více se lekce blížila, tím více narůstala moje nervozita. Přece jen jsem nikdy nehrál před někým „cizím“. Ukázalo se, že hlavním problémem v mé hlavě bylo, zda si mám vzít svůj nástroj nebo využít nabídky a hrát na jednu z Kubových kytar. Rozhodl jsem se využít Kubovu nabídku a netáhnout se zbytečně se svojí kytarou. Přišlo mi to jako možnost i pro ty, kteří zatím svůj nástroj nemají a rádi by si zkusili několik lekcí před tím, než budou do nástroje investovat.

Lekce se konala v Jakubově bytě a musím říct, že pokoj, respektive menší nahrávací studio, které Jakub používá k lekcím, byl moc příjemný. Jakub se mě nejdřív zeptal, co vlastně od lekce očekávám a na čem bych chtěl zapracovat. Působil na mě opravdu uvolněně a po chvíli odpadlo moje trápení, že před ním budu muset zahrát na kytaru. Jakmile jsme probrali moji představu o lekci, pustili jsme se do hraní.

A výsledek?

Na lekci jsem se původně vydal se smíšenými pocity. Když hraješ nějakou dobu zcela sám a jen podle online lekcí, nemáš moc možností, s kým bys mohl Tvůj progres probrat. Samozřejmě, může se z Tebe stát skvělý muzikant, ale jak říká Jakub – musíš to opravdu chtít a dát tomu ten čas. U nás samouků to někdy není úplně jednoduché. Z lekce jsem nakonec odcházel naprosto nadšený. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Jakub mi vysvětlil spoustu věcí, které mi nebyli jasné, a navíc jsem u toho hráli. Byl to spíš takový menší „jam“ než běžná lekce. Pokud hledáš netradičního lektora kytary (akustické i elektrické) nebo klavíru, určitě vyzkoušej Jakuba Halamu.

Petr Z.

Petr Z.

Spoluzakladatel Bookee.cz, fanoušek nových technologií, hudby a cestování

Líbil se Ti tento článek? Sdílej ho svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp

Další články, které Tě mohou zajímat

mood_bad
  • Zatím žádné komentáře
  • Přidat komentář

    Bookee.cz používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.