Skvělé nástroje, které usnadní Tvé podnikání

V tomto článku Ti tým Bookee.cz přináší pár tipů, které usnadní Tvé podnikání. Musíš uznat, že se kolem nás vyskytuje nesmírně velké množství způsobů a pomůcek, jak být efektivnější, rychlejší a celkově schopnější. Rozhodli jsme se, že Ti ukážeme několik nástrojů, které by Ti mohli pomoct nejen v začátcích Tvé práce na volné noze.

Základem každého správného živnostníka by měla být smluvní dokumentace. Smlouvy potřebuješ nejen pro Tvé klienty, ale též pro partnery, se kterými spolupracuješ. Mnoho z nás nemá finanční možnost obrátit se přímo na právníka a často vyhledáváme šablonu dané smlouvy zdarma na internetu. Tady bohužel může vzniknout chyba, která se Ti v budoucnu nemusí vyplatit. Ne všem šablonám na internetu můžeš důvěřovat. Pokud však hledáš právníky ověřené smlouvy za přijatelné ceny, zkus Legito.cz. Je to perfektní nástroj, který nabízí mnoho šablon smluv, které můžeš upravit dle Tvých požadavků. Najdeš tu vše od smlouvy o dílo až po licenční smlouvy či smlouvy o pořízení fotografie a užití fotografie. Skvělé je, že Legito bude dále kontrolovat termíny, které ve smlouvách nastavíš a bude Tě upozorňovat při blížících se lhůtách (např. záruky apod.). Smlouvu, kterou si vybereš, můžeš navíc za příplatek nechat zkontrolovat právníkem. 
Zdroj: Legito.cz
Velmi šikovný nástroj k vystavování faktur. Jedná se jednoduchý a intuitivní software, který Ti může být velmi nápomocný. Mimo vystavování faktur a evidenci tržeb, můžeš díky tomuto nástroji sledovat také své náklady. V přehledných sestavách uvidíš, kde můžeš ušetřit. iDoklad se dá též spárovat s Tvým bankovnictvím. Po spárování můžeš zkontrolovat, zda máš nějaké dlužníky. Pokud je někdo z Tvých klientů ve zpoždění s platbou, iDoklad odešle automaticky klientovi upomínku a Ty se nemusíš o nic starat. Je super, že iDoklad můžeš napojit i s Tvým účetním sofwarem popř. softwarem Tvého účetního. Navíc se všechny podklady k daňovému přiznání v aplikaci tvoří automaticky a Ty tak ušetříš spoustu času.
Zdroj: iDoklad.cz

3. Time management

Mnoho z nás řeší problematiku organizace času a našich úkolů. Při práci na volné noze musíme myslet na mnoho věcí, které nesmíme zapomenout. Ať se jedná o požadavky a úkony pro naše zákazníky či o administrativní záležitosti, je potřeba si vše dobře rozvrhnout. Nástrojů, jak organizovat svůj čas najdeš spoustu. Vše záleží na Tvé osobní preferenci. Někdo používá rád pero a diář, jiní moderní aplikace a někdo může obě tyto možnosti kombinovat.
Pokud jsi zastáncem první možnosti a chceš zkusit něco víc než klasický prázdný blok, můžeme Ti doporučit diáře Moleskine. Tyto diáře patří ke klasickým business organizérům. Variant je několik a bude na Tobě, kterou vybereš. Pokud máš raději kreativnější diáře, kde můžeš svoji tvůrčí osobnost dále rozvíjet, určitě Tě zaujme český Doller. Doller je zajímavé řešení, které Tě může dále motivovat ve Tvém osobním i profesním životě. Určitě doporučujeme pro inspiraci mrknout na jejich webové stránky a sociální sítě.
Zdroj: Doller.cz

Pokud Tě naopak baví super appky a mimo úkolů potřebuješ uchovat i důležité poznámky, určitě můžeme doporučit Evernote. Jedná se o aplikaci, kterou můžeš mít na všech možných platformách a tvůj to-do list i poznámky budou stále u Tebe. Pokud hledáš jednoduché a přehledné řešení pro Tvůj kalendář a úkoly, parádními nástroji jsou též nativní aplikace u Android i iOS smartphonů (Google Calendar, Google Tasks, iOS Calendar, Reminders).

Zdroj: Evernote.com

Sleduj pravidelně Bookee Blog a dozvíš se mnoho dalších tipů pro Tvé podnikání.

* pozn.: Nástroje a odkazy v tomto článku nejsou předmětem sponzorované reklamy.

Petr Z.

Petr Z.

Spoluzakladatel Bookee.cz, fanoušek nových technologií, hudby a cestování

Líbil se Ti tento článek? Sdílej ho svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp

Další články, které Tě mohou zajímat

mood_bad
  • Zatím žádné komentáře
  • Přidat komentář

    Bookee.cz používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.