5 důvodů proč začít pracovat sám na sebe

Je to klišé.

Pracovat „na volné noze“? Otázka, na kterou, kromě Tebe, nedokáže nikdo odpovědět přesně. Pro někoho věc naprosto přirozená, pro jiné naopak nepředstavitelná. Pokud se ti v hlavě honí myšlenky, zda to máš zkusit, jsi tu správně. Rozhodli jsme se shrnout 5 nejdůležitějších důvodu, proč by pro Tebe mohla být práce „na volné noze“ zajímavá.

1. Chceš dělat to, co Tě naplňuje

Někomu se může podařit dříve, jinému později. Každý by měl mít možnost věnovat se tomu, co ho naplňuje. Ideální spojení nastává tehdy, když zvládneme spojit radost s vyděláváním peněz. Pokud cítíš, že dokážeš proměnit činnost, která Tě baví, v podnikání, pusť se do toho. Spousta živnostníků se začíná rozvíjet při svém stálém zaměstnaní. Nemusíš mít starost, že je potřeba hned opouštět svoji práci a přijít tak o příjem, který potřebuješ. Jasně, začátky mohou být krušné a Tvé obavy jsou opodstatněné, ale za zkoušku to přece stojí!

2. Pánem svého času

Může se to zdát nemožné, ale je tomu tak. Čas, který obětujeme práci je aktuálně velmi probíraným tématem po celém světě. Mnoho lidí se pro samostatné podnikání rozhodlo právě díky možnosti rozdělovat svůj čas svobodně. Organizovat svůj kalendář dle svých priorit je naprostým pozitivem podnikání. Je však důležité si uvědomit, že se volný čas nevytvoří sám od sebe. Připrav se, že podnikání může být časově náročné. Bude velmi důležité vyvážit čas, který budeš věnovat svým klientům, administrativě, seběvzdělání se svým osobním životem. Pokud však zvládneš svůj rozvrh dobře zorganizovat, budeš mít dostatek volného času i pro svoje ostatní aktivity.  

3. Chceš být sám sobě šéfem

Ano, i to může být jeden z důvodů. Rozhodovat, přidělovat úkoly, plnit cíle. To vše může být na Tobě, pokud se rozhodneš pro samostatné podnikání. Jakmile budeš podnikat, veškerá zodpovědnost padne na Tebe. 

4. Strategii určuješ Ty

Určitě se Ti již někdy přihodilo, že Ti nebyla sympatická strategie a vize podniku, ve kterém pracuješ. Taková situace může být opravdu demotivující. Při práci „na volné noze“ se tomuto problému snadno vyhneš. Strategie i vize Tvé činnosti jsou totiž pouze na Tobě. Je možné, že už nyní máš v hlavě představu, jak to celé bude fungovat. To je skvělé! Hoď to na papír a začni realizovat.

5. Svoboda

Nejsi typ na osobní schůzky? Nevadí! Domluv se s klienty prostřednictvím e-mailu či po telefonu. Chceš mít v pátek volno? Není problém! Zorganizuj si týdenní program tak, aby pátek zůstal volný. Chceš pracovat na zahradě? Proč ne? Už víš, kam tím mířím? Ano? Nikdo, ale opravdu nikdo jiný než Ty, nemá tu moc rozhodovat o Tvém podniku. To, jakým způsobem svoji živnost povedeš, je zcela na Tobě. 

Pracovat sám na sebe přináší opravdu mnoho výhod. Musíme si uvědomit, že ne vše se podaří ihned. Pokud se pro podnikání rozhoduješ, připrav se, že to bude opravdu jízda. Každý živnostník resp. podnikatel musí dnes plnit opravdu mnoho dalších povinností.

Bookee.cz vzniklo, aby mohlo lidem jako jsi Ty pomoct od samého začátku. Stačí přidat profil Tvé služby a postaráme se o Tvoji online propagaci.

Sleduj dál Bookee Blog a buď stále v obraze!

Petr Z.

Petr Z.

Spoluzakladatel Bookee.cz, fanoušek nových technologií, hudby a cestování

Líbil se Ti tento článek? Sdílej ho svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp

Další články, které Tě mohou zajímat

mood_bad
  • Zatím žádné komentáře
  • Přidat komentář

    Bookee.cz používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.