Příběh veganské Imaginární zmrzliny

Do dalšího dílu Bookee Talks jsme si pozvali Laliku a Pavla, kteří se společně rozhodli vyrábět veganskou zmrzlinu. Zmrzka nese kreativní název – Imaginární  Lalika a Pavel se snaží nejen vyrábět skvěle chutnající produkty, ale také o to, aby jejich výroba byla, co nejvíce ekologická a šetrná pro naše okolí.

Laliko, Pavle, jak jste se rozhodli, že se pustíte do výroby a prodeje veganské zmrzliny?

Do výroby veganské zmrzliny jsme se pustili, protože jsme se stali vegany a chyběla nám kvalitní veganská zmrzlina, která by nebyla plná éček a sóji. Navíc já (Lalika) jsem se nedostala na vejšku, kam jsem chtěla. Řekla jsem si, že druhou cestou bude podnikání, jelikož pracovat pro někoho nás oba přestávalo bavit. Chtěli jsme vytvořit něco svého, kde bychom mohli uplatňovat svoji kreativitu a pracovitost. Zároveň se posouvat a vytvářet lepší budoucnost.

Jak vznikl název Imaginární?

Dlouho jsme přemýšleli nad názvem, který by se ke zmrzlině hodil. Chtěli jsme, aby to bylo něco vtipného a zároveň, aby to člověka o tom nutilo přemýšlet a tím si to zapamatoval. Jméno Imaginární se zdálo ideální. Nejsme totiž klasická zmrzlina, ale alternativní, vymyšlená zmrzka, se kterou si chceme hodně vyhrát a dělat jí tak, aby bavila jak nás, tak naše zákazníky. Je prostě imaginární, a o tom, zda je opravdová, se musí každý přesvědčit sám.

Jak se Vám podařilo oslovit první zákazníky?

První zákazníky se nám podařilo oslovit díky kontaktům v gastronomii, kde jsme předtím oba pracovali. Měli jsme štěstí, že nás v tom chtěli podpořit a že od nás zmrzliny začali odebírat, i když to bylo ze začátku docela dost punkový, ale nějak se začít musí.

Jaký je rozdíl mezi Vašimi a ostatními zmrzlinami na trhu?

Naše zmrzlina je za prvé veganská, a to jí odděluje od ostatních na tolik, že ve výsledku moc konkurence nemáme. Za druhé je čistě přírodní, to znamená, že nemá ani stopu jakýchkoliv chemických látek či náhražek. Za třetí jí vyrábíme od základu ručně, takže v tom se odráží kvalita produktu a také to, že do toho otiskáváme svoje srdce. Za čtvrté jí balíme do stoprocentně ekologického obalu, který je rozložitelný a šetrný pro planetu. Za páté má zmrzlina pod víčkem dřevěnou lžičku, tudíž si jí můžete sníst, kde Vás jen popadne chuť. Za šesté děláme nevšední příchutě, jako například čajové zmrzliny. Myslíme, že ve všech těchto šesti bodech jsme výjimeční a odlišujeme se od ostatních zmrzlin.

Na Vašem webu uvádíte, že Vám jde též o udržitelnost a ekologickou výrobu, co vše to obnáší?

Obnáší to od všeho něco. Snažíme se zmrzlinu vyrábět, co nejvíce ekologicky a udržitelně, jak to jen jde, ale zároveň chceme, aby to byl praktický a atraktivní produkt. Vidět je to už na našem obalu. Volíme například papírové etikety, které se sice občas trošičku rozmočí, nebo skrabatí, ale jsou papírové, takže co nejvíce eko.

Kde berete inspiraci pro jednotlivé příchutě zmrzlin?

Inspiraci bereme úplně všude. /smích/  Děláme ji ze surovin, které máme prostě rádi, a které nejsou tak zažité. Chceme přicházet s něčím co bude pro lidi nové.

Jak a kde mohou lidé Vaši zmrzku ochutnat a koupit?

Zmrzlina se dá koupit aktuálně na 15 místech po celé České republice a stále domlouváme další místa, takže se postupně rozrůstáme. Dodáváme do různých zdravých výživ, bezobalových obchůdku, veganských bister, kaváren atd. Vybíráme si místa, které bychom sami chtěli podpořit.

Jak velký musí mít člověk odběr, aby si Vaší zmrzku objednal například na svatbu či podobnou akci?

Všechno je na osobní domluvě, stačí se s námi nebát komunikovat a popravdě jsme ochotní se domluvit na všem. Jsme otevření jakýmkoli nápadům. /smích/

Jaké jsou Vaše další plány s Imaginární zmrzlinou?

Náš nejhlavnější plán je ten, aby nás to oba uživilo a abychom se mohli věnovat jen tomu a naším dalším koníčkům, protože jsme oba ten typ lidí, kteří toho rádi dělají víc. Dál bychom chtěli, aby veganská zmrzlina a ideálně ta naše byla pro lidi dostupnější. Přáli bychom si, abychom mohli dodávat zmrzky po celé České republice, spolupracovat s jinými lidmi nadšenými do podnikání a tvořit výbornou zmrzlinu, která bude co nejzdravější a bude co nejméně zatěžovat planetu. Naštěstí většinou, když něčemu oba věříme, tak se to děje. Stačí na tom pracovat.

Jaká je Vaše nejoblíbenější příchuť?

Moje je Rooibos a Pavla Matcha.

Petr Z.

Petr Z.

Spoluzakladatel Bookee.cz, fanoušek nových technologií, hudby a cestování

Líbil se Ti tento článek? Sdílej ho svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp

Další články, které Tě mohou zajímat

  • Vladka Pospisilova
    6 června, 2020 v 11:46

    Zmrzlina je boží

  • Vladimír Lavický
    1 dubna, 2021 v 06:12

    Zmrzlina je boží a někdy až chuťově ďábelská, však ochutnejte, kdo máte zájem a možnost. Doporučuji.

Přidat komentář

Bookee.cz používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.