Michaela Kačírková osobní floristka pro vaši svatbu

Michala Kačírková a Květiny Levante

V jednom z prvních rozhovoru na Bookee.cz Ti chceme představit skvělou floristku Míšu Kačírkovou a její Květiny Levante. Míša se zabývá květinovou výzdobou již od roku 2006 a má za sebou již mnoho podnikatelských zkušeností, úspěchů i neúspěchů, které rozebíráme v našem rozhovoru. Pokud hledáš květinovou výzdobu na svatbu či jinou událost, určitě se obrať na Míšu.

Míšo, co tě přivedlo k rozhodnutí, že začneš pracovat sama na sebe?

Touha mít něco vlastního a dělat si to po svém. I špatné zkušenosti z práce mě popostrčily k podnikání. Nyní je vše na mě a za svou práci odpovídám, takže ji věnuji více péče. Při škole jsem začala chodit na brigády v květinářství a začala snít o svém vlastním. Nastoupit hned do práce ve svém oboru bylo to nejlepší rozhodnutí, jelikož jsem získala mnoho zkušeností a zdokonalila vazbu květin. Ve škole jsme se totiž k řezaným květinám moc nedostali, naučila jsem se tam především teorii a získala celkový přehled o květinách. Nyní se stále vzdělávám. Jezdím na semináře, soutěže, výstavy a snažím se jít s dobou a moderními trendy.

Jak si došla k nápadu, že začneš podnikat s květinami?

Podnikání s květinami byla jasná volba. Už od malička jsem vázala květiny na naší zahradě. Poté jsem nastoupila na zahradnickou školu, brigády a nakonec začala podnikat. Nedokážu si představit dělat něco jiného. Když jsem si občas přivydělávala v jiném oboru, nebyla jsem šťastná. Svoji práci miluji. Je to obor, který nemá hranice a můžu tvořit stále něco nového.

Jak náročné bylo pro tebe najít první klienty? Kde jsi první klienty hledala?

Začátek je vždy těžký, konkurence je obrovská. Pro mě to bylo těžší v tom, že jsem nezačala s obchodem, ale pouze s dílnou. Nebyla šance, že by někdo vstoupil do obchodu a něco koupil. Můj úplně první zákazník byla kamarádka, která se vdávala. Tím to vše začalo. Doporučila mě své kamarádce a ta další a další. Důležité bylo dát o sobě vědět a připravit katalog své práce, aby klienti získali představu, co umím a mohli se tak rozhodnout, jestli se jim má práce líbí.

Jaké formy propagace se Ti osvědčili?

Začala jsem tvorbou webových stránek, přihlášením na sociální sítě, reklamou na internetu a tištěnými reklamami. V této době se mi asi nejvíce nevyplatily reklamy v časopisech. Naopak nejvíce fungují stránky a můj tištěný katalog, kde mohou zákazníci vidět moji práci.

Pokud řešíte nějakou placenou reklamu, věnujte tomu více pozornosti a případně se i zeptejte na zkušenosti ostatních. Já jsem vyhodila z okna spoustu peněz za nesmyslné reklamy. Spousta firem láká, ale efekt nemusí být vždy takový, jaký očekáváte.

S jakými problémy se ve Tvém oboru setkáváš?

Jeden z problémů je ten, že se v mnoha květinářstvích prodávají nekvalitní květiny, vážou zastaralý styl nebo neumí či nechtějí poradit. Pravda je, že toho využívám, jelikož pracuji přesně opačným způsobem.

K tomu nás likvidují velké obchody, kde se vedle potravin prodává svazek květin v celofánu za velmi nízké ceny. Za mě by květina, věnována jako dárek, měla být hezky zpracovaná a upravená.

Ruční práce není ještě tak ceněná, obzvlášť, když jsou všude vidět slevy, akce atd. Samozřejmě, že pak zákazník chce tu nejnižší cenu. Bohužel už není vidět, co vše se musí absolvovat, než se květina dostane k zákazníkovi.

Je nám jasné, že práce umí být časově velmi náročná, jak zvládáš vyvážit Tvůj pracovní a osobní život?

Je to náročné. Vzhledem k tomu, že dělám převážně svatby, které jsou o víkendu, tak se tím osobní život komplikuje. Většina kamarádů pracuje od pondělí do pátku a pak jezdí někam na víkend. Já jezdím na svatby. Ale má práce mě baví a velmi často instaluji výzdoby na krásných místech, takže pro mě i to je výlet. Manžel má naštěstí pohyblivou práci, takže můžeme na výlet v týdnu a nemusíme se někde mačkat v davu.

Jaké jsou tvé budoucí plány s květiny Levante?

Na to mám jasnou odpověď. Otevřít vlastní květinářství, které si budu hýčkat a plnit si v něm své sny. Zatím jsem ještě nenašla odvahu. Je též důležité, aby člověk měl dobrý finanční plán do začátku. Miluji svou práci a věřím, že jednoho dne se mi to podaří.

Míše moc děkujeme za její čas a skvělý rozhovor. Níže nalezneš její profil pro Květiny Levante, kde nalezneš kontaktní údaje na Míšu a další potřebné informace. Podívej se určitě i na Facebook a Instagram, kde můžeš vidět více z její tvorby.

Petr Z.

Petr Z.

Spoluzakladatel Bookee.cz, fanoušek nových technologií, hudby a cestování

Líbil se Ti tento článek? Sdílej ho svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp

Další články, které Tě mohou zajímat

mood_bad
  • Zatím žádné komentáře
  • Přidat komentář

    Bookee.cz používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.