Bookee Talks - ThePopUp interaktivní muzeum

Byli jsme v The Pop Up, v místě, které musíš navštívit

Nedávno jsme se vydali do výjimečného prostoru The Pop Up, za kterým stojí Terka a Přemek. Při studiu medicíny a práci v bankovnictví se rozhodli rozjet svůj start-up. The Pop Up je kreativní prostor, který mimo jiné může být perfektním řešením pro portrétní focení, firemní event či rodinnou oslavu. Při naší návštěvě jsme měli možnost projít celý prostor a skvěle jsme si to užili! Příběh Terky a Přemka je pro nás skvělou inspirací a rozhodli jsme se, že to bude „must-have“ v našem dalším Bookee Talks.

Terko, Přemku mohli byste nám přiblížit, o čem je projekt The Pop Up?

Prostor The Pop Up je nový koncept muzea, asi nejbližší je tomu pojmenování interaktivní výstava. The Pop Up je komplex devíti unikátních místností, které Vás pohlí. V každé místnosti najdete jednu z námi navržených instalací. The Pop Up je místem k odreagování se, ke zlepšení nálady a k nabití nové energie. Jednotlivé instalace podporují kreativitu a interakci mezi lidmi.

Jak jste přišli na tento koncept?

Když jsme spolu začínali chodit, často jsme navštěvovali muzea (Terka před medicínou studovala na uměleckém gymnáziu, takže k tomu měla blízko). Bavilo nás to, ale přišlo mi to moc pasivní. Napadlo nás tedy vytvořit místo podobné muzeu, které by spojovalo generace. Starší generaci, kterou baví poznávat a zkoušet nové věci s mladší, kterou baví sociální sítě, tvoření fotek a videí ať na Instagram, Tiktok, nebo jen tak pro zábavu. A tak vzniklo The Pop Up.

 

Skvělé je, že se naše hlavní myšlenka plní. Často k nám přicházejí mladší generace se svými rodiči. Rodiče zezačátku většinou nevědí, do čeho jdou, ale odcházejí naprosto uchvácení a rozesmátí. A to přesně jsme chtěli.

Název The Pop Up se vám opravdu povedl, shodli jste se na něm oba? Bylo těžké název vymyslet?

Děkujeme, jsme rádi, že se líbí. S názvem to byla sranda. Trvalo několik týdnů, než jsme našli ten správný. A ano, nakonec svolila i Terka.

Jak jste tvořili samotné prostory a jak jste sbírali nápady na jednotlivé místnosti?

Terka měla na starosti tu kreativní část. Každá místnost má nějaký příběh a na základě toho pak vytvářela atmosféru a vzhled jednotlivých instalací. Jasně si představovala, jak by se chtěla v jednotlivých místnostech cítit, takže pak už jen kreslila a kreslila to, co měla v hlavě. V The Pop Up máme 9 místností, ale na papíře jich máme v zásobě o mnoho více. A já měl na starosti tu funkční část. Celý The Pop Up jsme stavěli sami, takže můj úkol byl, přijít na to, jak Terčinu představu postavit. Studoval jsem bankovnictví, takže jsem o stavebnictví nic moc nevěděl. Ale vážně mě to bavilo. Věc, která mě při konstrukci jednotlivých instalací překvapila, bylo množství času, které jsme dali do vyhledávání jednotlivých součástek. Třeba najít správná světla a zjistit, kolik mají mít kelvinů a lumenů. To bylo hodně srandy!

Jak těžké bylo rozhodnutí odejít z práce a věnovat se The Pop Up na plno?

Toto rozhodnutí přišlo poprvé v březnu 2020, tedy 4 měsíce, kdy jsme fungovali jeden den v týdnu a měli jsme za sebou pár firemních akcí. Věřil jsem The Pop Up na tolik, že jsem se rozhodl odejít z BMW a věnovat se firmě naplno. V BMW jsem tento krok oznámil a šéfové to vzali vcelku s pochopením. Vzhledem k tomu, že jsem neměl žádné závazky, hypotéku a měl jsem trochu našetřeno, tak mi to dávalo největší smysl to zkusit právě nyní. Jak už ale víme, tak v první polovině března se všechny podniky uzavřeli kvůli opatření vlády a já byl bez práce a bez The Pop Up. Vzhledem k tomu, že v BMW věděli můj důvod odchodu, tak mě kontaktovali a dále jim nyní vypomáhám. Domluvili jsme se tak s Terkou, která se stejně jako já rozhodla kvůli The Pop Up přerušit od března studium. Takže odpověď na Vaší otázku je, že toto rozhodnutí nastalo jednou a bylo velmi složité, nyní je situace podobná a rozhodnutí zatím záleží spíš na aktuální situaci. Terka se pomalu vrací ke studiu a my od října nabíráme prvního brigádníka.

Podařilo se vám dobře našlápnout online marketing. Je to jediný způsob, jak komunikujete s klienty?

Začínali jsme s nulovými zkušenostmi a dost nízkým rozpočtem, takže to určitě šlo udělat lépe. Stále s marketingem bojujeme. Uvědomujeme si, že je důležité do něj dát dost financí, ale jako menší startup ještě v době, kdy se může všechno ze dne na den zavřít (kvůli coronaviru), se držíme stále trošku zpátky.

Online marketing je naše hlavní cesta komunikace. Máme rádi kreativitu lidí a tím i různé sociální sítě, kde jí lidé sdílejí. Takže nás baví pracovat s online marketingem a učit se, jak reklamy nastavovat a následně vyhodnocovat.

Co považujete zatím za svůj největší úspěch?

Za náš největší úspěch? Asi to, že od nás 100% lidí odchází nadšených a překvapených, jak si to u nás užili. Většinou jsem já nebo Terka na recepci a tak máme šanci si se skoro všemi našimi zákazníky povídat a ta zpětná vazba od nich je neuvěřitelná.

S jakými překážkami jste se museli vypořádat?

S mnoha, ale to asi všichni mladí i starší podnikatelé znají. Vlastně ten náš startup je jedna překážka za druhou, takže je spíš dobré je vnímat, jako zkušenosti. Asi nejsilnější zkušenost tedy byla, když nám po roce a půl práce na stavění The Pop Up a asi 5 dní po otevření, sousedka nad námi vytopila celé čtyři místnosti. Asi nezapomeneme na ten pocit, když vejdete do svého starupu a víte, že můžete zase zavřít.

Jak současná korona krize zasáhla vaše podnikání?

The Pop Up stojí na živých zákaznících, kteří k nám přijdou strávit zábavné odpoledne, nebo si celé prostory pronajmou na firemní nebo soukromou akci. Takže omezení, které s sebou přivádí korona krize nás hodně ovlivňuje. V tuhle chvíli se snažíme přežit toto období a doufáme, že příští rok už budeme moci fungovat na 100%.

Jaké máte s The Pop Up plány do budoucna?

Moc nás baví spolu něco budovat a učit se nové věci, takže bychom rádi i The Pop Up dál rozvíjeli. Uvidíme, jak bude pokračovat korona krize a podle toho budeme i dál směřovat.

Chceš o The Pop Up vědět více? Mrkni na jejich sítě!

Petr Z.

Petr Z.

Spoluzakladatel Bookee.cz, fanoušek nových technologií, hudby a cestování

Líbil se Ti tento článek? Sdílej ho svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp

Další články, které Tě mohou zajímat

mood_bad
  • Zatím žádné komentáře
  • Přidat komentář

    Bookee.cz používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.